Czym jest projekt<br>Segreguj olej? - image

Czym jest projekt
Segreguj olej?

Liczy się każda kropla, także ta mała z domowej kuchni. Dlatego chcemy nauczyć społeczeństwo, że zużyty olej, nawet ten pochodzący z gospodarstw domowych, nie musi lądować w śmieciach, ściekach czy w środowisku naturalnym, jako niebezpieczny odpad - że jest cennym surowcem, któremu stosunkowo łatwo można nadać drugie życie.

Oferujemy kompleksową obsługę gmin i ich mieszkańców - rozmieszczamy coraz większą liczbę ogólnodostępnych pojemników na zużyty olej jadalny, regularnie kontrolujemy i opróżniamy pojemniki. Zużyty olej i tłuszcz jadalny od mieszkańców przekazujemy do recyklingu, a następnie do produkcji surowca do nowoczesnych biopaliw.

Współpracujemy z gminami

Współpracujemy z gminami
Rzeczy mają sens tylko wtedy, gdy naprawdę je rozumiemy. Dlatego za pomocą własnych materiałów wyjaśniamy mieszkańcom, jak i dlaczego warto segregować zużyte oleje jadalne. Dla dzieci i dorosłych, dla każdego znajdzie się odpowiednia forma.

Edukujemy społeczeństwo

Edukujemy społeczeństwo

Ochrona
kanalizacji
i środowiska

Dzięki naszym działaniom zapobiegamy temu, aby olej nie trafiał tam, gdzie go być nie powinno. Segregacja oleju zapobiega awariom domowych i miejskich sieci kanalizacyjnych. Ponadto, dzięki recyklingowi zużytego oleju oszczędzamy cenne zasoby naturalne i znacznie zmniejszamy ilość emisji CO2.
DLACZEGO WARTO SEGREGOWAĆ OLEJ