Olej wykorzystywany w restauracjach, barach i lokalach, w których przygotowuje się jedzenie, powinien po zużyciu trafić do firmy, która go przetworzy. Przepisy nie nakładają takiego obowiązku na gospodarstwa domowe, w których ilość takich odpadów jest niewielka. Natomiast w przypadku firm jest to obligatoryjne. Jak przebiega transport zużytego oleju gastronomicznego?
Dlaczego utylizacja oleju jest obowiązkowa?
Odpowiednie gospodarowanie zużytym olejem to duża odpowiedzialność. Ważna informacja jest jednak taka, że nie musisz się tym zajmować sam. Wystarczy, że znajdziesz firmę, która oferuje profesjonalne usługi i podejmiesz w tym zakresie współpracę. Olej posmażalniczy powinien trafić docelowo do przedsiębiorstwa, które zajmie się utylizacją tego odpadu. Dzięki poddaniu go odpowiednim działaniom zostanie on oczyszczony ze zbędnych składników, a w przyszłości może być ponownie wykorzystany, ale oczywiście nie w branży gastronomicznej. Może on mieć zastosowanie przy produkcji biopaliw i nie tylko. Z czego wynika konieczność utylizacji oleju? W przypadku prowadzenia działalności gastronomicznej używa się bardzo dużych ilości tego produktu. Nie może on trafić do kanalizacji, gdyż jeśli się tam znajdzie, to docelowo może pojawić się w zbiornikach wodnych, co stwarzać będzie niebezpieczeństwo dla roślin i zwierząt. Olej posmażalniczy absolutnie nie powinien być również spalany, gdyż efektem tego może być przedostanie się do atmosfery szkodliwych składników chemicznych. Jeśli w Twojej działalności potrzebny jest olej roślinny, to dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zawarcie umowy z firmą, która regularnie odbierać będzie zużyty produkt i zorganizuje odpowiedni transport. Jeżeli potrzebujesz takiej usługi, to skorzystaj z formularza: https://trafinoil.pl/zuzyty-olej/. Odbierzemy od Ciebie odpady i dostarczymy świeży produkt. Jak wygląda transport zużytego oleju?Transport oleju posmażalniczego – jak to przebiega?
Współpraca z nami opiera się na prostych zasadach. Jeśli chcesz, aby odebrany został od Ciebie olej, to wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Ewentualnie możemy ustalić stałe terminy, w których będziemy to robić. Następnie pojawimy się na miejscu, szczelnie zamkniemy i zabezpieczymy beczki z olejem i umieścimy je w naszym samochodzie, który jest przystosowany do ich transportu. Przy okazji odbioru zużytego oleju możemy jednocześnie dostarczać świeży olej i fryturę. Zostawimy również beczki na kolejne odpady, które wytworzysz w ramach swojej działalności. Przy odbiorze otrzymasz fakturę – jest ona potwierdzeniem tego, że został on skierowany do utylizacji. Następnie olej posmażalniczy zostanie oczyszczony i docelowo zostanie ponownie wykorzystany. Najczęściej docieramy do naszych klientów w około 5 dni od dnia złożenia zamówienia, ale jeśli potrzebujesz szybszej realizacji, to skontaktuj się z nami, a w miarę aktualnych możliwości spróbujemy załatwić to szybciej. Pamiętaj również o tym, że zapłacimy Ci za zużyty olej gastronomiczny gotówką i od ręki wystawimy fakturę. Zadzwoń do nas pod numer: 800 900 070. Połączenie jest bezpłatne. Podaj, ile oleju masz do odbioru, wskaż adres, a rozpoczniemy proces realizacji zamówionej usługi.Może się spodobać
Biopaliwo a oleje posmażalnicze – niezbędny składnik do produkcji ekologicznych paliw
21.8.2023
Biopaliwo a oleje posmażalnicze – niezbędny składnik do produkcji ekologicznych paliw
Oszczędzanie energii i pieniędzy: dlaczego warto zainwestować w usługi dowozu i odbioru oleju gastronomicznego?
26.5.2023
Oszczędzanie energii i pieniędzy: dlaczego warto zainwestować w usługi dowozu i odbioru oleju gastronomicznego?
Jakie są różnice między olejami organicznymi a nieorganicznymi pod względem ekologicznym?
27.4.2023
Jakie są różnice między olejami organicznymi a nieorganicznymi pod względem ekologicznym?
Jakie są najlepsze sposoby na ograniczenie zużycia olejów w kuchni i jego wpływu na środowisko
27.4.2023
Jakie są najlepsze sposoby na ograniczenie zużycia olejów w kuchni i jego wpływu na środowisko